Menu Close

PASITIKRINAM SVEIKATĄ! 👩‍⚕️

Mieli Tėveliai/Globėjai,
raginame per vasarą pasirūpinti vaikų sveikatos pažymėjimais.
Primename, kad vaiko sveikatos pažyma galioja vienerius metus nuo jos išdavimo dienos. Taigi, jei sveikatos patikrinimas buvo atliktas liepos mėnesį, tada kitą patikrinimą vėl reikia planuotis kitų metų liepos ar birželio mėnesiais.
Profilaktiškai tikrintis sveikatą ir apsilankyti pas savo šeimos gydytoją bei gydytoją odontologą privaloma visiems vaikams iki 18 metų. Nepasitikrinę sveikatos vaikai negali dalyvauti ugdymo procese, nes nežinoma jų fizinio ugdymo grupė. Taip pat ugdymo įstaiga negali užtikrinti kitų su jo sveikata susijusių sąlygų, tokių kaip pritaikytas maitinimas, pagalba savirūpai ir t.t.
Kasmetinė medikų apžiūra reikalinga tam, kad visapusiškai būtų patikrinta vaiko sveikata ir laiku pastebėtos galimos problemos. Šeimos gydytojas patikrinimo metu įvertina vaiko ūgį, svorį, kraujo spaudimą, regą, klausą, kraujotakos, kvėpavimo ir kitų organų bei jų sistemų funkcinę būklę. Radus pakitimų, pacientas yra siunčiamas pas gydytoją specialistą konsultacijai arba tyrimams. Gydytojas odontologas profilaktinio tyrimo metu patikrina vaiko dantų ir žandikaulių būklę ir, prireikus, skiria gydymą. Kartu tai puiki proga silantais padengti vaikų iki 14 metų krūminius dantis, taip juos apsaugant nuo karieso. Ši procedūra taip pat apmokama iš PSDF lėšų.
SVARBU! Jeigu nepasibaigus pažymėjimo galiojimo laikui vaiko sveikatos bÅ«klė pasikeičia taip, kad turi bÅ«ti keičiama jo fizinio ugdymo grupė arba atsiranda naujų bendrų arba specialių gydytojų rekomendacijų, kurių turi bÅ«ti laikomasi jam dalyvaujant ugdymo veikloje, Å¡i informacija gydytojo įraÅ¡oma į popierinę formą Nr. 046/a „Medicininis pažymėjimas” ir papildomai pateikiama ugdymo įstaigos visuomenės sveikatos specialistui.
Visuomenės sveikatos specialistė Simona Metlevskienė (el. p. simona.metlevskiene@jonavavsb.lt, tel. Nr. 867291894)
Nuotrauka iš kaunodiena.lt
Skip to content