Menu Close

Sveika mokykla

2022 m. gruodžio 7 d. Nacionalinio sveikatą stiprinančių mokyklų tinklo ir aktyvių mokyklų veiklos koordinavimo komisija  įvertino lopšelio – darželio „Saulutė“ sveikatos stiprinimo programą „Augu sveikas ir laimingas” ir priėmė sprendimą pripažinti mūsų įstaigą sveikatą stiprinančia mokykla.

Sveikatą stiprinančios mokyklos programa 2022

SPORTO EDUKACINIS FESTIVALIS “ŠVĘSKIME SPORTĄ!“

Darželyje ruduo vaikus pasitiko su įdomiomis, aktyviomis veiklomis. Rugsėjį įvyko Sporto edukacinis festivalis “Švęskime sportą!“, kuris skatino vaikus pažinti ne vieną sporto šaką. Vaikai keliavo per įvairias sporto šakas, bendraudami su Jonavos sporto centro treneriais.

Mažieji pažino tinklinį, stalo tenisą, boksą, lengvosios atletikos subtilybes, smagiai judėjo fizinio ugdymo mokytojo Mato sukurtoje Judriojoje erdvėje.

Vaikai patyrė įvairių sporto užsiėmimų, skirtingus aktyvaus judesio būdus, lavino savo taiklumą, koordinaciją, šoklumą, greitį, kantrybę, orientaciją. Svarbiausia – gera nuotaika, susidomėjimas, pamažu tobulėjantis judesys. O galbūt, visai gali būti, kad ateityje turėsime Jonavoje daugiau čempionų iš “Saulutės” darželio. Sveika judėti nuo mažų dienų tolimesnėje gyvenimo kelionėje.

 

EDUKACINIS PROJEKTAS „GIRIOS GALIA“

Kovo mėnesį Jonavos vaikų lopšelyje – darželyje “Saulutė” įvyko edukacinio projekto “Girios galia” šventė, kurios tikslas buvo suburti vaikus iš kitų ugdymo įstaigų ir kartu praleisti laiką patyriminėse edukacijose sveikatos temomis.

2022 m. gruodžio 7 d. Nacionalinio sveikatą stiprinančių mokyklų tinklo ir aktyvių mokyklų veiklos koordinavimo komisija įvertinę sveikatos stiprinimo programą, pripažino Jonavos vaikų lopšelį – darželį “Saulutė” sveikatą stiprinančia mokykla. Šia puikia proga, buvo iškilmingai atidengta sveikatą stiprinančios mokyklos vėliava „Sveika mokykla“. Darželio vaikus pasveikinti atvyko Jonavos rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Rita Lisauskienė ir Jonavos visuomenės sveikatos biuro direktoriaus pavaduotoja Danutė Kačegavičienė.

Taip pat į svečius atkeliavo Jonavos vaikų lopšelio – darželio “Lakštingalėlė” ir Jonavos pradinės mokyklos priešmokyklinio ugdymo grupių vaikai. Vaikai su girios personažais Ežiuku ir Pelėdžiuku linksmai keliavo girios taku, kuriame buvo išsidėsčiusios penkios stotelės: Kylanti saulė, Spalvų pieva, Skonių giraitė, Žalčio pagalba 112, Pojūčių labirintas. Kiekvienoje stotelėje vaikų laukė girios elfės, kurios su mažaisiais svečiais judėjo, žaidė, piešė, mokėsi įvairių sveikatos gudrybių. Vaikus užbūrė girios paslaptingi šokiai. Visi dalyviai buvo išlydėti su padėkomis ir sveikuoliškomis dovanomis.

Ir visa tai dėl vaikų sveikos ir laimingos ateities. Svarbu puoselėti jų sveikatai palankius įgūdžius per kūrybą, judesį, kūno pojūčius, jiems tinkamai pateiktas žinias ir aišku per mūsų suaugusių pavyzdį.

Skip to content